Ми неодноразово акцентували увагу на тому, що купівля вікон — це доволі відповідальний захід. Ефективність, з якою ПВХ-конструкція буде виконувати покладені на неї функції (енергозбереження, сонцезахист, забезпечення комфорту і безпеки, вентиляцію) залежить від підбору комплектуючих і від того, наскільки правильно вікно буде змонтовано.
При виборі оптимальної комплектації вікна необхідно орієнтуватися насамперед на те, де його буде встановлено і які завдання воно буде вирішувати. Допомогти з вибором можуть консультації менеджера фірмового салону — проте й самому покупцеві варто орієнтуватися в базових параметрах конструкції. А щоб не пропустити щось важливе, можна скористатися наведеним нижче переліком, в якому коротко вказані рекомендації щодо комплектації вікна.
Профільна система
Профіль — основа конструкції, що відповідає за базові характеристики енергозбереження, міцність і зовнішній вигляд. Вибирати профіль варто, виходячи з таких міркувань:
- WDS 8S — «флагманська» 6-камерна профільна система в лінійці, поєднує високі статичні показники і максимальне енергозбереження. Підходить для будинків з хорошими теплотехнічними характеристиками, оснащена додатковим середнім контуром ущільнення. Можна виготовляти конструкції зі збільшеними габаритами. Таку систему можна комплектувати двокамерним склопакетом з максимальною шириною 44 мм.
- WDS 7S — 6-камерна система з високими показниками міцності і енергоефективності, лише трохи поступається WDS 8S. Використовується для виготовлення конструкцій, призначених для встановлення в приватних будинках і сучасних квартирах з високою теплоізоляцією.
- WDS 6S — 6-камерна профільна система з достатньою енергоефективністю. Головна особливість конструкції — зменшена висота рами і стулки: це забезпечує збільшення площі світлового прорізу. Використовується там, де потрібно гарантувати максимальну ефективність природного освітлення.
- WDS 5S — 5-камерна профільна система з досить високими показниками міцності і гідними показниками теплозбереження. Завдяки доступній ціні може використовуватися при склінні квартир в типових будинках, а також балконів і лоджій.
Ламіновані вікна — наряду з білими можна обирати ламіновані конструкції, зовнішній вигляд яких копіює відтінок і текстуру дерева (є й інші варіанти ламінації). Використовуються при склінні приватних будинків, котеджів, дизайнерських об’єктів, будівель, що представляють історичну або культурну цінність.
Склопакети
Склопакет займає в середньому 70% і більше від площі віконної конструкції. Тому саме він багато в чому визначає її характеристики, в першу чергу енергозбереження, сонцезахист і звукоізоляцію. Яким може бути склопакет?
- Звичайний. Має базові теплотехнічні характеристики. Використання одно- і двокамерних склопакетів без енергозберігаючого скла допускається при склінні нежитлових приміщень (наприклад, господарських будівель). Застосування таких склопакетів при склінні житлового приміщення буде порушенням діючих ДБН через недостатні показники опору теплопередачі.
- З i-склом. Використання i-скла (енергозберігаючого, низькоемісійного) дозволяє знизити теплопровідність склопакета. Наявність такого скла є обов’язковою умовою при встановленні конструкції в житлове приміщення — завдяки йому через склопакет буде втрачатися значно менше теплової енергії.
- З аргоном. У звичайних склопакетів камери між склом заповнюються осушеним повітрям. Для максимальної енергоефективності можна замінити повітря інертним газом — аргоном. Теплопровідність у аргону нижча, ніж у повітря — тому вибір на його користь буде виправданий для отримання максимально ефективного енергозбереження.
- Зі склопакетом Clima Guard Solar. Clima Guard Solar — це так зване мультифункціональне скло, що поєднує енергозбереження із сонцезахистом. Склопакети з мультифункціональним склом найкраще підходять для вікон, що виходять на південну і східну сторони будинку — взимку вони захищають приміщення від втрат тепла, а влітку — від перегріву (додатково знижуючи витрати на кондиціонування).
- З різною дистанцією. Різні дистанції між стеклами забезпечують більш ефективну шумоізоляцію. Такий варіант підійде для вікон, що виходять на автотрасу, будівельний або дитячий майданчик.
- Зі склом Triplex. Triplex практично неможливо розбити, тому для підвищення зламостійкості вікон його обирають для конструкцій в приватних будинках, на перших і других поверхах. Зсередини Triplex доцільно ставити в дитячих кімнатах — навіть при влучанні важкої іграшки у вікно скло не розіб’ється і не травмує дитину.
Фурнітура
Фурнітура — це механізм, який відповідає за відкривання-закривання вікна. Від неї безпосередньо залежить, наскільки конструкція буде зручною у використанні:
- Звичайна поворотно-відкидна — стандартний варіант. Можна відкрити стулку, можна відкинути для провітрювання.
- З мікропровітрюванням/ступеневим провітрюванням. При встановленні в режим мікропровітрювання по периметру стулки залишається щілина для фонового повітрообміну (відмінний варіант для зимового провітрювання). Ступеневе провітрювання дає змогу обирати інтенсивність вентиляції поворотом ручки. Обидві опції розширюють можливості вибору інтенсивності припливу свіжого повітря.
- Із захистом від відкривання дітьми. Блокіратор, ручка з ключем або замок на нижній частині стулки обов’язкові, якщо в будинку є діти. Встановлення таких деталей підвищує рівень безпеки, виключаючи ризик випадання дитини з вікна.
- Протизламна фурнітура. Краще стандартної протистоїть спробам силового відкривання ззовні. Рекомендована для вікон в приватних будинках, а також конструкцій на перших, других і останніх поверхах — тобто тих, що знаходяться в зоні ризику.
- Можливість вибору ручки. Ручка може бути не тільки стандартною, але і дизайнерською. Також є моделі з кнопкою або ключем, які блокують відкривання стулки. Для підвищення зламостійкості можливе встановлення ручки SECUSTIK.
Армування
Встановлення посиленого армування (метал товщиною 1,5 мм і вище) доцільне при виготовленні:
- Дверних конструкцій.
- Конструкцій зі збільшеними габаритами.
- Конструкцій, які будуть піддаватися значним вітровим або експлуатаційним навантаженням.
Додаткові комплектуючі
Розширюють можливості вікна.
Москітна сітка.
Встановлюється на частини конструкції, що відкриваються. Варіанти кріплення:
- На петлях — легко відкривається і закривається, але не підходить для вікон з гратами.
- На кишеньках — кріпиться із зовнішнього боку вікна на невеликих пластикових кронштейнах.
- На прапорцях (анвіс) — закріплюється на наплаві невеликими металевими кріпленнями.
- Ролетна — згортається в компактний ролик, при перекритті отвору рухається по направляючих.
Підвіконня.
Варіанти виконання:
- Глянцеве — виглядає більш привабливо, вимагає більш дбайливого ставлення і частого догляду.
- Матове — більш практичне і менш вибагливе.
- Зі звичайним капіносом — менш декоративний варіант з більшою корисною площею (оптимальний для використання в якості полиці або стільниці).
- Із заокругленим капіносом — більш привабливе, але частина корисної площі через заокруглення втрачається.
Монтаж
- Звичайний — стандартний варіант з меншими витратами, але меншою ефективністю в теплоізоляції.
- Згідно з ДСТУ — передбачає використання пароізоляційних і паропроникних монтажних стрічок. Крім підвищення теплоізоляції, забезпечує нормалізацію режиму вологості, знижуючи ризик конденсатоутворення і появи грибка.
Чи можна укласти договір з салоном?
Укладення договору з салоном із зазначенням прав і обов’язків сторін — гарантія ефективної співпраці і вирішення всіх спірних питань у правовому полі. Відсутність договору може свідчити про недобросовісність компанії.
Яку гарантію надає салон?
Салон може надавати гарантію:
- На конструкцію (термін гарантії відрізняється для різних елементів).
- На монтаж.
Гарантійні зобов’язання і умови вступу гарантії в силу обов’язково прописуються в договорі або в додатку до нього.
Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8S, WDS 7S, WDS 6S, WDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».