click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
Як правильно провітрювати приміщення 16.10.2019

Як правильно провітрювати приміщення

Встановлення пластикових вікон в приміщенні значно підвищує його герметичність, вносячи радикальні зміни в тому числі і в процес природного повітрообміну. Якщо дерев’яні, навіть дуже якісні рами все одно пропускали повітря через щілини і порожнини, то ПВХ-конструкція блокує майже всі повітряні потоки. Саме тому при встановленні в приміщенні пластикових вікон питання ефективної вентиляції постає як ніколи гостро.

Чому потрібно провітрювати кімнату?

Вентиляція приміщення покликана вирішувати 3 завдання:

  • По-перше, провітрюючи кімнату, ми позбавляємося від «відпрацьованого» повітря з високим вмістом вуглекислого газу і впускаємо до неї порцію свіжого повітря, багатого на кисень. Кисень потрібний нам для дихання — чим більше людей знаходиться в приміщенні і чим активніше вони працюють (розумово чи фізично), тим більше кисню треба для забезпечення всіх фізіологічних процесів. Тому регулярна вентиляція — один з ключових чинників, що забезпечують гарне самопочуття і високу працездатність.
  • По-друге, вентиляція — це видалення з приміщення більш вологого повітря і надходження більш сухого. В середньому зовні вологість повітря є нижчою, ніж в квартирі — тут джерелами вологи буде і повітря, що видихається людьми, і випаровування кімнатних рослин, і пара від киплячої води на кухні. Без регулярного провітрювання вся ця волога залишиться в приміщенні.
  • По-третє, при провітрюванні відбувається заміна повітряної маси з усім її вмістом. Завдяки цьому в приміщенні накопичується значно менше пилу, а разом з ним і спор патогенних мікроорганізмів. Звичайно, ззовні до будинку теж проникає і пилок рослин, і пил, але в цілому після провітрювання повітря все одно стає набагато чистішим.

Як правильно провітрювати приміщення

Наслідки недостатнього провітрювання

Основною мотивацією для встановлення металопластикових вікон у багатьох є енергозбереження. Прагнучи мінімізувати втрати тепла, власники приміщення домагаються максимальної герметичності вікон і не відкривають їх з жовтня по квітень, повністю відмовляючись від провітрювання.

До чого може привести недостатня вентиляція приміщення? Перша група наслідків пов’язана з нестачею кисню і малою інтенсивністю повітрообміну. Результатом можуть бути:

  • Часті респіраторні і алергічні захворювання.
  • Зниження імунітету.
  • Головні болі.
  • Подразнення слизових оболонок і шкірних покривів.
  • Зниження розумової та фізичної працездатності: швидка стомлюваність, складнощі при концентрації уваги, більш часті помилки і т.д.

Друга група наслідків — результат того, що в приміщенні накопичується волога. Якщо нехтувати вентиляцією, то:

  • На вікнах і інших поверхнях активно випадає конденсат.
  • Оздоблювальні матеріали починають насичуватись вологою (аж до відшарування шпалер).
  • Зростає ризик набухання меблів та інших виробів з матеріалів на основі деревного волокна.

Крім того, в теплому вологому середовищі створюються сприятливі умови для розвитку патогенних мікроорганізмів — бактерій і грибків. Плями плісняви з’являються в першу чергу на віконних укосах, тобто там, де з вини конденсату формуються локальні зони з високою вологістю. Спори цих мікроорганізмів потрапляють в повітря і провокують різні захворювання — від алергічних реакцій до серйозних патологій дихальної системи.

Кілька слів про кратність повітрообміну

Приміщення мало просто провітрювати — його необхідно провітрювати в достатньому обсязі. Обсяги ці зафіксовані в діючих нормативах, і найбільш важливим є такий показник, як кратність повітрообміну.

Кратність повітрообміну — це коефіцієнт, що показує, скільки разів за годину повинен змінитися весь об’єм повітря в приміщенні. При визначенні потрібної інтенсивності провітрювання варто відштовхуватися від таких цифр:

  • У житловому приміщенні інтенсивність вентиляції повинна становити не менше 3 м3 на квадратний метр.
  • У кухні за годину все повітря повинне змінюватися 6-8 разів.
  • В офісному приміщенні – 5-7 разів.

Для житлових приміщень ці норми носять рекомендаційний характер. Але все ж їх варто дотримуватися.

Як правильно провітрювати приміщення

Способи вентиляції приміщення

Щоб забезпечити потрібну інтенсивність провітрювання приміщення і необхідну регулярність зміни всього повітря, можна використовувати різні можливості металопластикових вікон.

  • Найпростіше рішення — встановлення стулки у відкидне положення. Це провітрювання приміщення «за замовчуванням»: в літній час стулки практично постійно знаходяться в такому положенні, що дозволяє виконувати всі рекомендовані нормативи.
  • У холодну пору року постійно тримати вікна відкритими нераціонально: так втрачається занадто багато тепла. Тому тут доцільно використовувати мікропровітрювання або ступеневе провітрювання. Невелика щілина по периметру вікна забезпечить постійний приплив невеликої кількості повітря, при цьому воно буде встигати нагріватися, і таким чином вдасться уникнути значного зниження температури.
  • Ще одне ефективне рішення — «залпове» провітрювання. Раз на годину вікна в приміщенні відкриваються повністю (тобто встановлюються в поворотне положення) на 8-10 хвилин. Це компромісне рішення, але воно дозволяє швидко провітрити навіть велику кімнату, позбувшись від затхлого повітря.

Зверніть увагу! При «залповому» провітрюванні бажано використовувати фіксатори або обмежувачі повороту. Вони дозволяють контролювати рух стулки, не дають їй розчинятися і закриватися під поривами вітру.

  • Врешті-решт, не можна забувати і про таку методику вентиляції як встановлення припливних клапанів — як стінових, так і віконних. Віконні модифікації набагато простіші в монтажі, при цьому вони демонструють високу ефективність: клапан врізається в верхню частину вікна і забезпечує постійний приплив свіжого повітря. Повітря ззовні надходить у верхні шари повітря в приміщенні і змішується з найтеплішими повітряними масами — завдяки цьому не відчувається помітне зниження температури.

Зверніть увагу! Для ефективної роботи припливного клапану важливий не тільки правильний його монтаж і підбір модифікації з відповідною пропускною здатністю. Потрібною буде ще й ефективно працююча витяжка (пасивна або примусова) — тоді повітрообмін буде йти з потрібною інтенсивністю.

Вентиляція — це процес, що за важливістю не поступається теплоізоляції, а іноді і перевершує її. Встановлюючи металопластикові вікна, необхідно заздалегідь передбачити, як з їх допомогою буде організоване провітрювання приміщення.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(8 голосів, середня: 5,00 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України
Генеральний директор «МІРОПЛАСТ» Сергій Даців у списку СЕО провідних компаній України

У спецвипуску Forbes Ukraine «Хто є хто» зібрано досьє на 303 СЕО провідних українських компаній. Серед них і генеральний директор...

Оновлення в умовах акції на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD
Оновлення в умовах акції на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD

Маємо важливу новину! Починаючи з 1 листопада акція на приховані петлі у вікнах WDS 76 MD не обмежується двобічною ламінацією,...

WDS SL 76: Теплі терасні двері без перешкод у зоні порогу
WDS SL 76: Теплі терасні двері без перешкод у зоні порогу

Нові порогові рішення для WDS SL 76 дозволяють облаштувати майже безбар’єрний вихід на терасу. У розсувних конструкціях WDS SL 76...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ