click fraud detection
  • ua
  • en
  • it
  • ro
12 міфів про пластикові вікна 15.11.2019

12 міфів про пластикові вікна

З моменту появи металопластикових вікон на ринку навколо них стала формуватися велика кількість хибних уявлень. Причина проста: в перші роки інформації про ПВХ-конструкції було явно обмаль, тому підґрунтя для «міфотворчості» було благодатним. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що під час активного росту ринку продаж і монтаж вікон часто виконували некваліфіковані фахівці, які надавали неповну або неточну інформацію.

Звичайно, всі міфи про ПВХ-вікна розвінчати в рамках однієї статті неможливо. Але про найбільш популярні помилки ми поговоримо нижче.

Міф 1. Якщо профіль європейський, то і вікна зроблені в Європі

Під «європейським» профілем може матися на увазі:

  • Профіль, який екструдується на території ЄС.
  • Профіль, що належить європейському бренду, але екструдується в Україні.

В обох описаних випадках «європейське» походження профілю не свідчить про те, що вікно з нього було зроблено саме в Європі. На сьогоднішній момент абсолютна більшість металопластикових вікон на ринку України збирається на українських підприємствах. Тому якість не має «географічної прив’язки» — вона залежить від комплектуючих (в тому числі і від профілю), а також від культури виробництва, яка визначає, наскільки точно на виробництві дотримуються технологічних вимог і діючих стандартів.

Міф 2. Пластикові вікна шкідливі, тому що виділяють свинець

Це один з найстаріших і тому найпоширеніших міфів про металопластикові вікна. Він пов’язаний з тим, що оксид свинцю (так званий свинцевий глет) використовувався в якості стабілізатора ПВХ, з якого і робиться профіль для вікон. Насправді все не так погано:

  • По-перше, оксид свинцю в полівінілхлоридному профілі знаходиться в зв’язаному стані і може виділятися тільки при горінні. Так що його «шкідливість» — це саме міф: свинець шкідливий при виробництві профілю, а з готового виробу він ніяк не потрапить в повітря або в воду.
  • По-друге, все менше виробників ПВХ-профілю використовують свинцевий стабілізатор. На зміну йому прийшли стабілізатори на основі кальцій-цинкового комплексу, які повністю нешкідливі і максимально екологічні. Профільні системи WDS виготовлені саме з використанням Ca-Zn стабілізатора.

Міф 3. Пластикові вікна легко піддаються зламу

У такого міфу є певні підстави. Дійсно, ПВХ-вікно в мінімальній комплектації, виготовлене з найдешевшого профілю, досвідчений зловмисник може відкрити менше ніж за хвилину. Але:

  • Навіть в найпростіших фурнітурних комплексах сьогодні є протизламні елементи, які значно ускладнюють спроби зламу.
  • Якщо вікно знаходиться в зоні ризику (перший поверх, приватний будинок), то його зламостійксть можна підвищити. Для цього використовується протизламна фурнітура, а також більш міцне скло — загартоване / броньоване або триплекс.

Тому за необхідності можна якщо не повністю виключити ризик зламу вікна, то максимально ускладнити його, збільшивши час, необхідний для проникнення в приміщення.

12 міфів про пластикові вікна

Міф 4. З часом зі склопакета випаровується аргон

Так і є, випаровується. Але справа тут в тому, з якою швидкістю буде відбуватися втрата аргону склопакетом. Ця швидкість залежить від герметичності конструкції, а також від того, наскільки якісні клапани використовувалися при заповненні склопакета інертним газом.

Якщо склопакет було виготовлено з дотриманням діючих стандартів, то втрати інертного газу складуть від 0,5 до 1% на рік. Тому незважаючи на поступове зниження концентрації аргону в камері, заповнення склопакета інертним газом встигне багаторазово окупитися за рахунок зниження теплопровідності і економії на обігріві.

Міф 5. Ламіновані вікна менш довговічні у порівнянні з білими

Єдина відмінність ламінованих вікон від білих, яка може впливати на їх довговічність, — це більший коефіцієнт температурного розширення. Через це ламіновані (а також забарвлені в масі) конструкції більш схильні до температурних деформацій при перепадах температури навколишнього середовища. Щоб уникнути таких деформацій, особливості кольорового профілю обов’язково мають бути враховані при монтажі конструкції — в цьому випадку ніяких відмінностей в терміні експлуатації білих і ламінованих вікон не буде.

Це ж стосується і зовнішнього вигляду: за умови дотримання технології ламінації декоративна полімерна плівка наноситься на основу з використанням високоадгезійного клею. Завдяки цьому декоративне покриття тримається дуже міцно і не відшаровується навіть через десятки років.

Міф 6. Пластикові вікна — причина появи плісняви на укосах

Твердження про те, що встановлення пластикових вікон стає причиною появи цвілі на укосах, не цілком коректне. Справа не у вікнах, а в герметичності приміщення, що збільшилась. Заміна старих дерев’яних вікон на ПВХ-конструкції призводить до того, що вологість в приміщенні підвищується — повітря, яке виходило назовні через щілини і пори в деревині, тепер затримується всередині. При цьому віконні укоси (при порушенні технології монтажу) стають найбільш вологими зонами через конденсатоутворення — тому саме на них пліснява з’являється в першу чергу.

При правильному монтажі конструкції (згідно з вимогами ДСТУ), дотриманні технології утеплення укосів і забезпеченні регулярного провітрювання ризик появи плісняви зводиться до мінімуму.

12 міфів про пластикові вікна

Міф 7. Пластикові вікна не можна встановлювати взимку

Насправді при встановленні вікон в холодну пору року є дві основні складності:

  • Охолодження приміщення через те, що отвір деякий час залишається повністю відкритим.
  • Проблеми з полімеризацією піни і герметиків, що застосовуються для монтажу, на холоді.

Але практика показує, що за умови належної підготовки до монтажу отвір залишається відкритим не більше 20-30 хвилин. А для герметизації конструкції в холодну пору року потрібно використовувати спеціальні «зимові» засоби, які відмінно полімеризуються навіть за температури нижче нуля. Звичайно, в найлютіші морози монтаж краще не виконувати, але в цілому зима (тим більш досить м’яка українська) цілком підходить для встановлення пластикових вікон.

Міф 8. Білий пластик з часом жовтіє

Коріння цієї хибної думки йдуть у кінець 90-х — початок нульових, коли на ринку з’являлися недорогі профілі з низькою якістю. З метою економії замість спеціального білого пігменту в них використовувалася крейда — через пористу структуру вона поглинала різні речовини з повітря. В результаті через деякий час профіль ставав або жовтим, або сірим.

Сьогодні в якості пігменту всі сумлінні виробники використовують не крейду, а діоксид титану. Ця речовина в складі ПВХ-профілю забезпечує збереження білого кольору і перешкоджає пожовтінню матеріалу. Тому при мінімальному догляді поверхня якісного профілю залишається ідеально білою.

Міф 9. Всі пластикові вікна однакові

Дійсно, типові конструкції (значна частина яких встановлюється в квартирах багатоповерхових будинків) виглядають досить схоже. Проте і вони відрізняються зовні — хоча б за рахунок контурів профілю, які можуть бути рівними, округлими або фігурними.

Крім того:

  • Наряду з білими можливе виготовлення кольорових конструкцій — забарвлених в масі і ламінованих плівкою. Причому якісна ламінація дозволяє імітувати малюнок і текстуру натурального дерева.
  • Вікна можуть бути не тільки прямокутними. Завдяки сучасним технологіям можна виготовляти конструкції нестандартної форми — наприклад, трикутні, трапецієподібні або арочні. Це теж відкриває великі можливості для дизайнерського скління будь-яких об’єктів.

12 міфів про пластикові вікна

Міф 10.  Дерев’яні вікна кращі за пластикові

Якщо мова йде про традиційну «столярку», то точно ні — пластикові конструкції перевершують старі дерев’яні вікна практично за всіма показниками, від тепло- і звукоізоляції до естетики і простоти в обслуговуванні.

Якщо ж порівнювати вікна із ПВХ і більш сучасні конструкції з євробруса, то експлуатаційні показники у них будуть досить близькими (різниця залежить від конкретних моделей). Але при цьому ціна таких дерев’яних вікон буде досить високою, та й доглядати за деревиною все ж складніше, ніж за пластиком.

Тому пластикові вікна майже за всіма параметрами краще дерев’яних і практично завжди доступніші за ціною.

Міф 11. Пластикові вікна можна з легкістю встановити самостійно

Це досить небезпечна помилка, яка може призвести до неприємних наслідків. Справа в тому, що монтаж пластикового вікна передбачає не просто фіксацію його в отворі. Це ще й:

  • ·         Закріплення конструкції для уникнення її зміщення і деформації.
  • ·         Тепло- та гідроізоляція монтажного шва, що повинна забезпечити вільний вихід водяної пари назовні.
  • ·         Герметизація і оформлення області примикання конструкції до краю отвору.

Вирішити ці та інші завдання без професійного обладнання, матеріалів (піни, монтажні стрічки), досвіду і навичок дуже складно. А якщо врахувати, що всі технологічні процеси — від вибору точок кріплення до правил заповнення монтажного шва поліуретановою піною — мають ряд нюансів і обмежень, то вибір на користь професійної монтажної бригади стає очевидним.

Міф 12. Пластикові вікна недовговічні

Середній термін служби металопластикового вікна складає від 10-15 років і більше з моменту встановлення. Такий термін забезпечується підбором правильної комплектації, професійним монтажем і регулярним (не рідше ніж раз на півроку) доглядом — чищенням/змащенням фурнітури і обробкою ущільнювача.

Якщо нехтувати порадами з догляду, то термін служби вікна скоротиться — фурнітура з часом стане працювати гірше, а через деградацію ущільнювача знизиться ефективність притискання (як наслідок — і теплоізоляції). Якщо ж доглядати за вікнами належним чином, то і через кілька десятиліть після монтажу вони будуть виглядати не гірше за нові.

Звичайно, в рамках цієї статті ми змогли розвінчати лише частину поширених міфів. Але і цієї інформації, напевно, досить, щоб позбутися ряду популярних помилок і підійти до вибору металопластикових вікон без зайвих стереотипів.

Дізнайтесь більше про всі переваги віконних систем WDS 8SWDS 7SWDS 6SWDS 5S. Для замовлення вікон WDS у вашому місті радимо звертатись у брендові салони, представлені в розділі «Де купити». Щоб ознайомитись з іншими матеріалами, переходьте у розділ «Всі статті».

(16 голосів, середня: 4,81 з 5)
Loading...
Всі статті

Інші статті

Стартував другий етап акції WDS Challenge
Стартував другий етап акції WDS Challenge

Компанія «МІРОПЛАСТ» оголосила старт другого етапу WDS Challenge, який триватиме з 1 по 28 лютого 2025 року. Це чудова нагода...

Старт нового етапу акції WDS Challenge
Старт нового етапу акції WDS Challenge

Сумуєте, що свята вже пройшли, і новорічний запал потроху згасає? Нам є чим вас підбадьорити! Стартує новий етап акції WDS...

Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»
Старт роботи нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ»

Раді повідомити, що будівництво нового логістичного центру «МІРОПЛАСТ» успішно завершено! Реалізація цього проєкту – це важливий крок назустріч партнерам. В...

Всі статті
Профільні системи WDS - Інвестиція в комфорт!
49051
вул. Курсантська 10
м. Дніпро
Україна
logo sile ☎: (067) 568-06-99 ☎: 0 800 505 304 ✉: info@wds.ua https://www.facebook.com/WDS.UA/ https://youtube.com/channel/UCz8_fq9IcMvjXug_RM5m3dQ